Wizyta na posterunku Policji

Uczniowie Oddziału Specjalnego wraz z panią Iwoną Czerwiec 12 marca 2009 r. udali się na Posterunek Policji w Wierzbicy w celu poznania miejsca i warunków pracy naszej Policji. Uczniów przywitał pan komendant - młodszy aspirant Wojciech Celuch, który pokazał nam centrum dowodzenia i łączności oraz udzielił instruktażu jak i kiedy należy wzywać patrol policji. Uczniowie mieli możliwość dokładnie obejrzeć mundur i czapkę oraz przedmioty używane w pracy przez policjantów. Wielką atrakcją był pokaz wozu służbowego z zaprezentowaniem wszystkich jego możliwości. Dzięki wieloletniej współpracy pani Iwony Czerwiec z Wydziałem Prewencji i Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, uczniowie otrzymali upominki w postaci książeczek do malowania, płyt CD, znaczków odblaskowych i innych materiałów tematycznie związanych z pracą policjanta, które sprawiły im ogromną radość. Będą nam długo służyły jako pomoce na zajęciach lekcyjnych, jak również sprawią, że będziemy bardziej widoczni na drodze.