X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

17 maja 2014 roku w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Dwoje uczniów naszej szkoły: Paulina Jastrzębska – klasa IIIb i Marcin Motyka – klasa Va po uzyskaniu najlepszych wyników w dwóch pierwszych etapach, zakwalifikowali się do ostatniego, finałowego etapu konkursu, po którym nadano im tytuły Finalistki i Finalisty. Zadaniem uczniów w etapie finałowym było ułożenie opowiadania do historyjki obrazkowej. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wyobraźnią, talentem redakcyjnym i oczywiście poprawnością językową, nad którymi przez długie miesiące pracowali. Opiekę merytoryczną we wszystkich etapach konkursu zapewniły swoim uczniom nauczycielki: pani Dorota Kamienik i pani Marzena Kucharczyk.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i liczymy, że w niedalekiej przyszłości uczniowie ci jeszcze nas mile zaskoczą.