I Szkolny Konkurs Logopedyczny

21 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy przy ulicy J. Krasickiego 38 odbył się I Szkolny Konkurs Logopedyczny pod hasłem „Igraszki logopedyczne”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas I – III i oddziału specjalnego. Zmagali się z bajkowymi zagadkami, które prezentowali uczniowie z klas pierwszych podczas krótkiego występu artystycznego, pod nadzorem logopedów, pani Marty Słyk i pani Iwony Kamińskiej. Wszystkie klasy wykazały się dużą znajomością i wiedzą na temat bajek i uzyskały maksymalną ilość punktów. W dowód uznania, pani dyrektor Aneta Mazur wręczyła poszczególnym klasom dyplomy za udział w konkursie logopedycznym.
Podczas tej świetnej, pełnej wrażeń zabawy rozstrzygnięty został również I Szkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny pod nazwą „Jedno słowo – kilka znaczeń”. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas I – III. Uczniowie ci wykazali się dużą twórczością językową i plastyczną. Wykonali różnymi technikami plastycznymi bardzo ładne i ciekawe prace. Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali drobne upominki i słodycze, a osoby wyróżnione dyplomy i dodatkowe nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor Aneta Mazur. Wśród uczniów wyróżnionych znaleźli się: Natalia Syta z kl. Ib (I miejsce), Katarzyna Szyszka z kl. Ia (II miejsce), Rafał Kopycki z kl. IIb (II miejsce) i Nikola Głowacka z kl. IIIb (III miejsce).
Dziękujemy wszystkim uczestnikom I Szkolnego Logopedycznego Konkursu Plastycznego za wspaniałe prace, które uświetniły cały konkurs logopedyczny i były ozdobą sali konkursowej.