Dzień Brytyjski

W dniu 22 maja 2014 roku w głównym budynki naszej szkoły odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Brytyjskiego. Uczniowie klasy 5a i 6b przybliżyli społeczności szkolnej kilka ciekawostek i odrobinę historii Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło tradycyjnej angielskiej herbatki oraz biegu z naleśnikami. Wystąpili znani Brytyjczycy, na czele z Królową Elżbietą II. Klasy 5a, 5b oraz 6b zaprezentowały poszczególne państwa – części składowe UK (5a Walię, 5b Irlandię Północną oraz 6b Szkocję). Uczennice klasy 6b: Ada Pytoń oraz Marysia Heromińska pokazały swoje zdolności wokalne śpiewając piosenkę anglojęzyczną. Następnie odbył się występ zespołu The Beatles w wykonaniu chłopców z klasy 5a: Kuby Dziurzyńskiego, Marcina Motyki, Kacpra Podsiadły oraz Łukasza Zielonki.

Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wielka Brytania w moich oczach”, który wygrały Martyna Stanisławek oraz Natalia Idźkiewicz.

Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na całej publiczności. Pani Dyrektor Aneta Mazur podziękowała pani Arlecie Strzelec i pani Renacie Syta za przygotowanie akademii oraz dekorację. Na koniec poprosiła Beatles’ów o ponowne zaprezentowanie piosenki „Love me do”.