Park linowy - Kielce

06 czerwca 2014 roku uczniowie klas: VIb i IVb pod opieką swoich wychowawczyń, pani Krystyny Tuzimek i pani Renaty Syta, uczestniczyli w super zabawie na terenie parku linowego w Kielcach. Park ten położony jest w lesie, w malowniczej dzielnicy „Baranówek” u podnóża Kadzielni.

Na wstępie wszyscy zostali przeszkoleni z posługiwania się sprzętem asekuracyjnym, aby potem pod kierunkiem instruktorów podjąć nie lada wyzwanie - pokonać barierę lęku wysokości i przebyć wyznaczoną trasę. Uczniowie zmagali się z trasą bardzo urozmaiconą i o różnym stopniu trudności. Po pierwszych kilku minutach nieporadnych ruchów na wysokości każdy zyskał swego rodzaju pewność siebie i w końcu pląsanie wśród koron drzew i śpiewu ptaków zaczęło sprawiać prawdziwą przyjemność.

Wszystkim towarzyszyły pozytywne emocje. Uczniowie wzajemnie dopingowali się i integrowali w tak niespotykanych dotąd okolicznościach. Była to ogromna dawka przygody, zdrowego ruchu na świeżym powietrzu, zdrowej zabawy i rywalizacji.