Wyróżnienie dla naszej uczennicy

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Zofii Stachowicz przystąpili do Ogólnopolskiego konkursu historycznego zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej – zarząd Główny w Warszawie. Tematem konkursu było: „Powstanie Warszawskie w świadomości młodego pokolenia Polaków”. Uczennica klasy VA Roksana Lis zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Wręczenie nagród uczestnikom konkursu oraz dyplomów dla opiekunów i dyrektorów szkół, odbyło się podczas gali finałowej w dniu 10 czerwca 2014 roku w gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego. Już przy wejściu uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali bardzo serdecznie podjęci przez gospodarzy poczęstunkiem. Uroczyste wręczenie nagród było przeplatane pieśniami powstańczymi, w śpiew których włączała się także widownia. Honorowymi gośćmi niezwykłego spotkania byli: uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz weteran walk  walczący w czasie II wojny światowej u boku generała Stanisława Maczka.

W przerwie uczniowie zwiedzili sale muzealne. Niezwykła uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem na tle gmachu muzealnego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za niezapomniane wrażenia.