Szkolna akcja
„Sprzątanie Świata – Polska 2014”

W dniu 19.09.2014 roku uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w szkolnej kampanii ekologicznej o nazwie „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło przewodnie tegorocznej ogólnopolskiej akcji brzmiało: „Turysto! Zadbaj o swoje środowisko!”. Myśląc o tym przesłaniu postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Po ekologicznym apelu odbył się rekreacyjny bieg przełajowy, w którym zwyciężyła klasa 6a. Następnie każda klasa porządkowała najbliższe otoczenie szkoły. Po pracy wszyscy uczniowie chętnie zintegrowali się przy wspólnym grillowaniu. Cieszy fakt, iż uczniowie zachowali się jak prawdziwi ekolodzy. Po posiłku w plenerze zadbali o czystość wokół siebie. Można więc śmiało określić uczniów, że są turystami dbającymi o środowisko przyrodnicze.