Biwak klasy III a na pożegnanie lata

Uczniowie klasy III a z wychowawczynią panią Anną Bobrowską wybrali się na dwudniowy biwak do Zalesic. Dzieci wyposażone w znaczki odblaskowe, udały się na wycieczkę do lasu, aby tam utrwalić wiedzę zdobytą w szkole. Uczniowie potrafili odnaleźć: podszyt, runo leśne i pozostałe piętra lasu.

Wielką atrakcją była wycieczka do gospodarstwa państwa Małgorzaty i Bronisława Piskorzów, którzy zajmują się hodowlą ponad 100 krów i produkcją mleka. Nowoczesne maszyny rolnicze i wyposażenie obory wzbudziły podziw dzieci. Tradycyjnie otrzymaliśmy krówki i miód.

Po powrocie do przedszkola, uczniowie zjedli pyszną kolację przygotowaną przez rodziców i rozpoczęli zabawy tematyczne, wykorzystując sprzęt zgromadzony w przedszkolu.

Kolejną niespodzianką, była nauka modnego ostatnio tańca „Bokwa”. Instruktażu udzieliła pani Ola Karpeta, która specjalnie w tym celu przyjechała z Szydłowca. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w ciekawych zajęciach.

I nadszedł czas na sen, przygotowane karimaty i śpiwory zachęcały do zaśnięcia, ale sen nie przychodził. Z daleka od mamy, niektórzy zasnęli dopiero około godziny 2.00. Przed snem, sala przedszkolna zamieniła się salę kinową – wszyscy oglądali film.

Następnie uczniowie udali się na wycieczkę do fermy kur, aby tam z bliska przyjrzeć się pracy hodowcy drobiu i producenta jaj. Pani Irena Lis chętnie opowiadała o swojej pracy i pokazała wnętrze kurnika.

Czas przed obiadem, wykorzystując piękną pogodę, dzieci spędziły na placu zabaw grając w „dwa ognie” i w piłkę nożną. Po wysiłku, nawet największe niejadki z ochotą zjadły obiad i deser przygotowany przez mamy.

Biwak został zorganizowany dzięki życzliwości pani Jolanty Lis - dyrektor Przedszkola w Zalesicach oraz ogromnemu zaangażowaniu rodziców i wychowawcy.(a.b)