KONKURS MATEMATYCZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

pod patronatem MKO

7 października 2014 roku odbył się I etap szkolny Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do konkursu przystąpiło dwoje uczniów klas szóstych:

Zuzanna Kwiatkowska z kl. 6 b

Marcin Motyka z kl. 6 a

Celem konkursu jest:

- wyłanianie uczniów uzdolnionych matematycznie,

- rozwijanie ciekawości poznawczej, wyobraźni matematycznej, myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania uczniów,

- wdrażanie uczniów do samokształcenia, współpracy i współzawodnictwa,

- motywowanie nauczycieli do poszukiwania i podejmowania odpowiednich metod i form pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie,

- promowanie szkół, nauczycieli i  uczniów biorących udział w konkursie.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który zawierał 9 zadań: 4 zadania zamknięte (test wyboru) oraz 5 zadań otwartych. pobierz test
Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać 20 punktów. Aby przejść do II etapu rejonowego należało uzyskać 85% punktacji, czyli co najmniej 17 punktów.

Niestety test okazał się dla uczniów za trudny, zatem nikomu nie udało się zakwalifikować do II etapu rejonowego. Ale uczniowie nie załamują się i nadal rozwijają swoje umiejętności matematyczne, aby sprawdzić się w innych konkursach.