ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE CZŁOWIEKA

Konkurs przyrodniczy pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Kolejny raz w naszej szkole podjęto udział w konkursie przyrodniczym, któremu patronuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Wzorem lat ubiegłych konkurs przeprowadzony został zgodnie z obowiązującymi procedurami zewnętrznymi. Jest to konkurs trzy etapowy i niewątpliwie z przeznaczeniem dla ucznia o szerokim spektrum zainteresowania wiedzą przyrodniczą, często wykraczającą poza podstawę programową kształcenia ogólnego dla klas IV – VI. 60 – minutowy test (pobierz test)był bardzo obszerny więc wymagał od ucznia wyjątkowego refleksu, wnikliwości i wiedzy.

Uczniowie, którzy deklarują chęć uczestnictwa w tym konkursie już na wstępie odnoszą sukces niezależnie od wyniku uzyskanego za pracę. Są więc nagradzani ocenami celującymi z przyrody.

15 października 2014 roku o godzinie 14.00 w pracowni przyrodniczej do konkursu przystąpiła trójka szóstoklasistów:

Marcin Motyka – uczeń klasy VIa,

Zuzanna Kwiatkowska – uczennica klasy VIb,

Julita Konwa – uczennica klasy VIb.

Test najlepiej rozwiązał uczeń klasy VIa – Marcin Motyka, który zdobył 49 punktów na 60 możliwych do uzyskania, co stanowi wynik 81,6%. Kryterium klasyfikacji do II etapu – rejonowego było uzyskanie minimum 85% punktów . Gratuluję więc uczniowi tak wysokiego wyniku i dziękuję za udział w tym przedsięwzięciu.

Gratulacje otrzymują również uczennice klasy VIb – Zuzanna Kwiatkowska, która uzyskała 41 punktów (68,3%) oraz Julita Konwa, która otrzymała za test 22 punktów (36,6%).

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu serdecznie dziękuję, składam wyrazy uznania i życzę sukcesów w kolejnych etapach nauki szkolnej.

nauczyciel przyrody – Krystyna Tuzimek