Wycieczka do teatru

W środę 22 października 2014 roku uczniowie klas II a, II b i II c wzięli udział w wycieczce do Radomia, gdzie w sali koncertowej Urzędu Miejskiego obejrzeli spektakl pt: „Baśnie Andersena”. Przedstawienie inspirowane było trzema baśniami Hansa Christiana Andersena: „Świniopas”, „Nowe szaty króla” i „Brzydkie kaczątko”. Te znane i cenione baśnie uczą i bawią już od wielu, wielu lat. To utwory głęboko poruszające, dające wiele wskazówek, ale także wesołe i zabawne w pewnych momentach, przez co interesujące. Aktorzy starali się przekazać jak ważnymi cechami są cierpliwość, spokój, wytrwałość w dążeniu do celu. Zwrócili także uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim oglądającym. Uczniowie przebywali pod opieką wychowawców: pani Małgorzaty Kalety, pani Grażyny Ogorzałek i pani Urszuli Śliwy.