Wszyscy piszemy Dyktando z… Żeromskiego

19 listopada 2014 roku odbyło się w naszej szkole powszechne dyktando. Uczestnicy zebrali się na sali gimnastycznej, by z ogromną uwagą zapisać na kartkach fragment Przedwiośnia podyktowany przez panią dyrektor Anetę Mazur, pomysłodawczynię naszego wielkiego dyktanda. Zebrani musieli pokonać pułapki języka ojczystego, m. in. w tak trudnych do wymówienia wyrazach, jak uździenica czy czarczaf. W dyktandzie wzięło udział 155 osób – uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Gościliśmy również panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy – Anetę Podkowę oraz panią Annę Różycką wraz z 25 osobową grupą uczniów z tutejszego gimnazjum. Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone w przeddzień mikołajek.