Turniej humanistyczno – sportowy

Do tegorocznych obchodów Dni Patrona uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. Na godzinach wychowawczych prezentowali najistotniejsze informacje na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego a na zajęciach rozwijających umiejętności polonistyczne przygotowywali interpretację fragmentów prozy artystycznej pisarza. 19 listopada 2014 roku pięcioosobowe zespoły poszczególnych klas wzięły udział w rambicie, czyli turnieju humanistyczno – sportowym przeprowadzonym przez panią Renatę Gorlicką-Krajewską i pana Kamila Stani. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biografii Stefana Żeromskiego a następnie współzawodniczyli w konkurencjach sportowych. Salwom śmiechu i dopingu nie było końca. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

Z kolei 20 listopada 2014 roku obchodziliśmy 89 rocznicę śmierci Stefana Żeromskiego. W tym dniu zapłonęły znicze w Kąciku Patrona a uczniowie klas piątych i szóstych pełnili warty honorowe oddając cześć wybitnemu Polakowi.

Wyniki rambitu:

I miejsce            6a – 18 pkt.

II miejsce           6b – 17 pkt.

III miejsce          5a – 16 pkt.

IV miejsce           4a – 15 pkt.

V miejsce            5b – 11 pkt.

VI miejsce           4b – 10 pkt.