Konkurs pisania piórem

Pierwsze pióra powstały znacznie wcześniej niż ołówek. W 1922 roku H. Carter odnalazł w grobowcu Tutenchamona pierwsze narzędzie pisarskie przypominające kształtem obecne pióro. Do końca XVIII wieku popularne były gęsie pióra. Pierwsze współczesne pióro nosiło nazwę The Regular i było wykonane z ebonitu. Skonstruował je Lewis Waterman, właściciel sklepu z cygarami a patent został mu na nie przyznany 12 lutego 1884 roku.
Pióra wyzwalają chęć ładnego pisania, stawiania okrągłych liter, pisania pełnymi zdaniami. Pióro wyróżnia piszącego spośród tłumu, pokazuje artystyczną duszę i indywidualność. Pora zatem, aby wróciły do łask. Dlatego też w piątek 21 listopada 2014 roku odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Konkurs pisania piórem. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu tradycyjnym piórem fragmentu powieści Stefana Żeromskiego pt. „Syzyfowe prace”. Uczniowie wykazali się dużym kunsztem pisarskim. Swoje umiejętności doskonalili na warsztatach pisania piórem oraz korzystając z Samouczka zamieszczonego na stronie internetowej szkoły. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przeddzień mikołajek.