„Gdzie woda tam życie”

4 kwietnia 2009 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Krystyny Tuzimek przygotowali i przedstawili całej społeczności uczniowskiej oraz dzieciom z Gminnego Przedszkola Publicznego w Wierzbicy inscenizację z okazji Światowego Dnia Ochrony Wód oraz Dnia Ziemi pod hasłem: „Gdzie woda tam życie”. Na uroczystość przybył również dyrektor GOK-u pan Sławomir Kucharczyk.

Prowadząca zaczęła słowami: "Dzień dobry. Witam wszystkich na szkolnej, ekologicznej uroczystości, która jest kontynuacją projektu pt. „Gdzie woda, tam życie”. Za nami dwie ważne ekologiczne daty: 22 marca czyli Światowy Dzień Ochrony Wód oraz 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi. Tych świąt nie można w żaden sposób traktować oddzielnie, gdyż nie mogłaby istnieć Ziemia – nasza planeta bez wody, jak i nie mogło by być wody bez naszej błękitnej planety – Ziemi. Światowy Dzień Ochrony Wód ustanowiła w 1992 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ta sama organizacja ustanowiła lata 2005 – 2015 - Międzynarodową Dekadą dla akcji „woda dla życia...”.

To tylko wstęp do tego co młodzi artyści nam zaprezentowali. Wszyscy z zapartym dchem oglądali wystawianą inscenizację, która była przygotowana w różnych konwencjach. A na koniec były naprawdę gromkie brawa i słowa uznania z ust pani dyrektor Anety Mazur.