W świątecznym nastroju …

Święta Bożego Narodzenia to dni ciepła rodzinnego, na które czekamy cały rok. W związku z tym, również w tym roku uczniowie klas II b, II c i III b pod kierunkiem wychowawczyń pani Grażyny Ogorzałek i pani Apolonii Piasek w ramach Koła Teatralnego, z pomocą s. Wiesławy Kasackiej przygotowali jasełka dla całej społeczności szkolnej. Pani dyrektor Aneta Mazur powitała zaproszonych gości: panią Monikę Banaczek – sekretarz gminy Wierzbica, panią Teresę Łyżwę – kierownik referatu oświaty w Urzędzie Gminy Wierzbica, panią Stanisławę Myszkę – dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Wierzbicy wraz z przybyłymi nauczycielkami, panią Anetę Podkowę – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy, panią Ilonę Czarnecką – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy, panią Annę Piątek – wiceprezes Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego z siedzibą w Iłży, panią Anetę Wakułę - przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły, panią Edytę Sodel – wicedyrektor naszej szkoły, Rodziców oraz nauczycieli i uczniów z naszej szkoły.

Piękna scenografia oraz oryginalny występ małych aktorów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz podbiły serca zgromadzonej publiczności. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz górali przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru aniołów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Z kolei dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycyjnych jasełkach, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń pani Dyrektor Anety Mazur oraz pani Teresy Łyżwy. Wszyscy w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się spotkania wigilijne.