„W wiejskiej szopie”

03.04.2009r. odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas IV- VI, szczególnie zainteresowanych ratowaniem dziedzictwa kulturowego swojej miejscowości. Uczniowie zostali zapoznani z celem, tematyką oraz metodami pracy na zajęciach. Już na pierwszym spotkaniu  mali badacze, poznali przeznaczenie dawnej szopy wiejskiej i od razu przystąpili do pracy w Szkolnym Muzeum Regionalnym. Pierwszym zadaniem było spisanie i zliczenie zgromadzonych narzędzi i sprzętu rolniczego. Dla uczniów było to nie lada wyzwanie, gdyż większość przedmiotów była dl nich nieznana. Pytaniom o nazewnictwo i przeznaczenie nie było końca! Z podziwem patrzyłam na ich zaangażowanie w wykonywaną pracę. Cieszyłam się, że udało mi się rozbudzić w nich ciekawość i zainteresowanie dawną wierzbicką wsią.

Opiekun Szkolnego Koła Regionalnego

Zofia Stachowicz