Flash mob

20 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole flash mob z okazji Dnia Języka Ojczystego. Do obchodów święta została zaproszona cała społeczność szkolna.

Przygotowania trwały dwa tygodnie i odbywały się z zastosowaniem metody projektu. W ciągu tego czasu uczniowie dokonali obserwacji językowych dotyczących najczęściej popełnianych błędów w naszej szkole, następnie przygotowali plansze z poprawnymi związkami wyrazowymi, które przedstawili na sali gimnastycznej. Zebrani prezentowali również poprawne formy swoich imion używanych w zwrocie do koleżanki lub kolegi.

Następnie dziewczynki z klasy IVa pod kierunkiem pana Sławomira Golińskiego przygotowały układ taneczny zachęcając wszystkich do zabawy.

Taka forma uczczenia Dnia Języka Ojczystego łącząca naukę z ekspresją muzyczną spotkała się z dużą aprobatą uczestników.