„W wiejskiej szopie” - c.d.

Dziś rozpoczęliśmy prace, których zwieńczeniem będzie wykonanie kart katalogowych. Każdy ze spisanych uprzednio eksponatów musi zostać odpowiednio przedstawiony, to znaczy że należy opisać jego wygląd i przeznaczenie. Podzieliliśmy między siebie zadania. Każdy musi opracować 4 – 5 eksponatów. W tym celu wybraliśmy się do Publicznej Biblioteki w Wierzbicy. Tam z pomocą przyszły nam panie Ela i Aneta, które błyskawicznie zasypały uczniów fachową literaturą. „Słownik etymologiczny języka polskiego” A. Brucknera, Słownik języka polskiego PWN, Encyklopedia staropolska” Z. Glogera, to pozycje, w których wyszukiwaliśmy niezbędne informacje. Jak się okazało, była to niełatwa praca, a wszystko przez ten alfabet – co jest wcześniej „r”, „p” czy może „o” ???  Mimo wnikliwej pracy nie wszystkie hasła udało się znaleźć. Ku radości uczniów skorzystaliśmy z Internetu, elektroniczna książka nas nie zawiodła, nikt też nie miał żadnych oporów zasiadając do komputera. Bez większego problemu uczniowie wyszukiwali potrzebne informacje, tylko ten czas płynął tak szybko... Część powierzonych zadań trzeba będzie dokończyć w domu, a jeśli zajdzie potrzeba, znów odwiedzimy bibliotekę.

Opiekun Szkolnego Koła Regionalnego

Zofia Stachowicz