Festiwal Planszowych Gier Historycznych

W dniu 4 marca 2015 roku o 10.30 w PSP w Zalesicach odbył się Festiwal Planszowych Gier Historycznych dla uczniów.

Organizatorem Festiwalu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Delegatura w Radomiu i Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesicach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radomiu i Publiczną Szkołą Podstawową nr 28 im. Adama Mickiewicza w Radomiu.

Celem spotkania była popularyzacja planszowych gier historycznych wydanych przez IPN, pokazanie sposobów przyswajania wiedzy historycznej przy okazji dobrej zabawy. Uczestnicy Festiwalu mieli okazję zapoznać się z takimi grami jak „ZNAJ ZNAK”, „Dywizjon 303” czy „Kolejka”. Uczniowie pod okiem instruktorów z łatwością opanowali zasady każdej z wymienionych gier. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kwiatkowska, Roksana Lis i Marcin Motyka. Każda ze szkół uczestniczących w Festiwalu Planszowych Gier Historycznych otrzymała nieodpłatnie gry edukacyjne wydane przez IPN.