Lekcja otwarta
z języka polskiego

W dniu 04 marca 2015 roku odbyła się w klasie 5a lekcja otwarta z języka polskiego przeprowadzona przez panią Renatę Gorlicką-Krajewską na temat: „Wyjątkowy dzień. Redagujemy zaproszenie.” Wiedza i umiejętności zostały przekazane z zastosowaniem następujących metod: drama, pokaz, mapa mentalna (metoda pięciu palców). Uczestnicy zajęć korzystali z podręcznika multimedialnego, wykonywali ćwiczenia interaktywne, układali w grupach rozsypankę wyrazową i prezentowali ją przed klasą a także wcielali się w dziennikarzy mediów szkolnych. Na koniec lekcji uczniowie bardzo wysoko ocenili stopień opanowania nowej umiejętności na termometrze uczuć. Przez kolejny tydzień będą oni mogli utrwalać zdobyte umiejętności oglądając zgromadzone na wystawce piękne zaproszenia z okazji różnych uroczystości szkolnych.