Sukcesy w finale konkursu przyrodniczego

W dniu 18 marca 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyła się już XII edycja konkursu „Wspaniałości przyrodnicze Europy – nasze Mazowsze”.

Celem niniejszego konkursu jest:

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów,

- kształtowanie postaw proekologicznych,

- uczenie szacunku do przyrody,

- propagowanie zdrowego stylu życia

- poznawanie wspaniałości przyrodniczych Mazowsza.

Wzorem lat ubiegłych konkursowi patronował: Miedzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży oraz Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych – Oddział Mazowiecki „Ziemia Radomska”.

Tym razem do konkursu przystąpiło ponad 40 uczniów powiatu radomskiego. W tym roku uczestnicy zmagali się z testem, który obejmował treści: „Człowiek – zdrowie – środowisko”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- Julia Kośla – klasa VIb

- Zuzanna Kwiatkowska – klasa VIb

- Marcin Motyka – Klasa VIa

Cieszy fakt, iż w kategorii indywidualnej I miejsce przypadło Zuzannie Kwiatkowskiej, zaś III miejsce uzyskał Marcin Motyka.

W kategorii zespołowej nasza szkoła uplasowała się na II miejscu.

Serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie składa dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy.