Edukacja teatralna

W dniu 30 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: pani Renaty Gorlickiej-Krajewskiej, pani Marzeny Kucharczyk, pani Zofii Stachowicz i pana Marka Motyki obejrzeli spektakl pt. „Mity greckie” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In – Art. Spektakl miał charakter innowacyjny a jego fabuła została oparta na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.
W komediowy sposób przedstawiono jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej, będący skarbnicą nieśmiertelnych tematów, motywów i symboli - mitologię. Zobaczyliśmy zabawne i pouczające sceny będące odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. W przystępny sposób zainscenizowano kilka najpopularniejszych mitów i legend greckich, które nawet we współczesnym świecie nie straciły nic ze swojej popularności. Usłyszeliśmy historie o czynach i postępkach licznych bohaterów. Obejrzeliśmy ich zmagania, rozterki i obawy, poznaliśmy wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie. Dzięki bogatej scenografii, ikonograficznym kostiumom, antycznym maskom oraz doskonałej grze aktorskiej mieliśmy okazję przenieść się, choć na chwilę, w czasy starożytnej Grecji. Interaktywna forma spektaklu, z czynnym udziałem widzów, nie tylko zapewniła doskonałą zabawę, ale co najważniejsze, umożliwiła przyswojenie lektury szkolnej.
Program powstał w oparciu o następujące mity i legendy: początek świata, potężny Zeus, dzielny Prometeusz,  odważny i wytrwał Herakles,  Hades - bóg śmierci,  budowniczy Dedal i jego syn Ikar, król Syzyf, ciekawska Pandora, okrutny Ares, mężny Tezeusz i cudowna nić Ariadny, Eros, co ozdabia życie kwiatami najpiękniejszych uczuć, władca wód – Posejdon.