Zajęcia przyrodnicze
w ramach VI edycji pokazów naukowych "Fizyka dla smyka"

W dniu 22 kwietnia 2015 roku po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy pana Piotra Sołkiewicza czyli Pana Pytalskiego, który jest autorem scenariuszy i programów edukacyjnych realizowanych przez ogólnopolską sieć Akademia Nauki.

Pan Pytalski w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób zaprezentował uczniom klas IV - VI eksperymenty fizyczne pod tytułem „Iskry i błyskawice”. Uczniowie bardzo czynnie uczestniczyli w tych pokazach. Dowiedzieli się m.in. dlaczego elektryzują się ciała, jak powstają iskry, błyskawice i pioruny. Są to zagadnienia, które pogłębiają treści realizowane na lekcjach przyrody zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili spotkanie i wyrazili chęć zaproszenia Pana Pytalskiego w przyszłym roku szkolnym.

nauczyciel przyrody – Krystyna Tuzimek