Uczniowie klasy I c z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone na całym świecie. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Wszystkie zabawy, zajęcia i działania dzieci w tym dniu związane były z książką. Wspólnie zorganizowaliśmy w „Kąciku książek” wystawę ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania swoich ulubionych utworów literackich. W czasie zajęć czytaliśmy wiele baśni i bajek. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które były ilustracjami do czytanych w tym dniu utworów. Kolorowe prace ozdobiły naszą salę lekcyjną. W tym dniu, korzystając z zaproszenia pani Anety Czyżewskiej, po raz kolejny odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczna w Wierzbicy.

Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pań bibliotekarek. Uczniowie z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece, a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom podobała się wizyta w bibliotece. Wiedzą już, że książka wprowadza ich w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.