Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Postaci Bajkowych

7 maja 2015 roku w „małej szkole” uczniowie z klasy I c zaprezentowali uczniom klas I-III inscenizację z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony był 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku w Katalonii przez UNESCO i miało na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Dzień ten obchodzony w Polsce oraz w naszej szkole jest po raz ósmy.

Celem akademii, przygotowanej pod kierunkiem pań: Marty Nowak, Joanny Porzyczki i Doroty Kamienik było zapoznanie uczniów z drogą książki od autora do czytelnika oraz zachęcenie do czytania książek i korzystania z biblioteki w czasach coraz większej dominacji kultury masowego przekazu. Uczniowie zapoznali także społeczność szkolną z pozytywnymi aspektami czytania książek i odwiedzania bibliotek. Dzięki zaprezentowanym przez aktorów informacjom, uczniowie poznali również drogę, jaką wędruje książka od pomysłu autora do rąk czytelnika i jak wielu ludzi różnych zawodów towarzyszy książce podczas tej długiej drogi. Na zakończenie, klasy zostały zaproszone do udziału w I Teście dotyczącym Bajkowych Bohaterów. W trakcie tego testu należało zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bajek i postaci bajkowych. Uczniowie mogli korzystać z pomocy ekspertów, którymi byli wychowawcy klas. Wspólne szukanie odpowiedzi na pytania testu udowodniło, że bez względu na wiek czytającego Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek i wielu, wielu innych, to od lat najukochańsi przyjaciele każdego z nas.
Na zakończenie pani dyrektor Aneta Mazur pogratulowała występującym uczniom bardzo ciekawego występu. Dla uczniów klasy I c był to niewątpliwie jeden z ważniejszych występów, ponieważ podczas spotkania, obecni byli także rodzice „małych aktorów”. Organizatorki bardzo serdecznie podziękowały Rodzicom za liczne przybycie i uczestnictwo w apelu
.