Wycieczka przyrodniczo - rekreacyjna -
Jaskinia "Raj" - park linowy

W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie klasy IVb i Vb byli na wycieczce na terenie Gór Świętokrzyskich. Zwiedzili Jaskinię Raj, która położona jest w uroczym lesie sosnowym. Jaskinia ta liczy ponad 11 tysięcy lat, a została odkryta dopiero w 1963 roku przez grupę uczniów z technikum geologicznego w Kielcach. Jaskinia wygląda fantastycznie. Jest niewątpliwie unikatowa i malownicza. Jest dowodem na siłę i mozolną pracę naszej natury. W jaskini znaleziono ślady neandertalczyka, a także kości zwierząt m. in. mamuta i nosorożca włochatego. Przechodząc 180 - metrową trasę jaskini widzieliśmy bardzo ciekawe formy naciekowe, o których uczniowie uczą się na lekcjach przyrody. Są to zjawiska krasowe wapiennych stalaktytów, stalagnatów i stalagmitów. Zachwycają tym bardziej, iż przypominają swoim kształtem różne postaci bajkowe. Przewodnik zwrócił też naszą uwagę na polodowcowego, reliktowego pająka jaskiniowego, który nigdy nie wychodzi na zewnątrz.

Kolejnym punktem wycieczki była rekreacja w leśnym parku linowym w Kielcach. Uczniowie podjęli trud pokonania tras linowych. Było to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcieli poczuć smak adrenaliny, sprawdzić swoje możliwości kondycyjne i aktywnie wypocząć.