Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza na terenie Puszczy Kozienickiej

We wtorek, 26 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie po Puszczy Kozienickiej. Celem wyprawy było kształtowanie właściwych postaw proekologicznych i poznawczych na terenie obszaru chronionego oraz integracja zespołów klasowych. Uczestniczyło w niej 93 uczniów klas IV – VI pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców. Wędrówkę czarnym szlakiem po rezerwatach „Brzeźniczka” i „Królewskie Źródła” prowadziła pani przewodnik - Jolanta Tabor, dzięki uprzejmości Zarządu Kozienickiego Parku Krajobrazowego – Oddział Pionki. Pani przewodnik przekazała cenne informacje na temat flory i fauny Puszczy Kozienickiej. Tego typu wyprawy są też okazją do wdrażania aktywnych form wypoczynku wśród naszych uczniów, co wiąże się z realizowaną w szkole innowacją pedagogiczną dotyczącą programu „Pigmalion i Aureola”.