09.01.2009 r. - Spotkanie noworoczne członków ZNP

Hej kolęda, kolęda…

09.01.2009 r. gościliśmy w progach naszej szkoły członków ZNP z całej gminy. Uroczystość noworoczną rozpoczęła v-ce prezes oddziału w Wierzbicy pani Anna Piątek witając gości, a wśród nich panią prezes Międzygminnego Zarządu ZNP w Iłży-A. Nowacką, v-ce prezesów i sekretarza związku. Honorowymi gośćmi byli również: sekretarz gminy pani Monika Banaczek, przewodnicząca Rady Gminy pani Aldona Dzik, kierownik oświaty pani Teresa Łyżwa, dyrektorzy i v-ce dyrektorzy szkół oraz przedszkoli.

Spotkanie uświetnił występ uczniów kl. IV-VI przygotowany przez panią Zofię Stachowicz i pana Stefana Rózika. Na szkolnej scenie zebrani ujrzeli wnętrze wierzbickiej chaty, do której zawitali kolędnicy przyjęci ze staropolską gościnnością przez uczniów w ludowych strojach, którzy wcielili się w rolę gospodarzy. W zamian za gościnę przybysze zaprezentowali pastorałki i obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Spotkanie noworoczne, to czas na rozmowę i chwilę refleksji: czego dokonaliśmy, czego oczekujemy i czy uda nam się zrealizować nowe plany. Zawód nauczyciela jest piękny, ale i szczególny, bo wymagający wiele siły, wytrwałości i wrażliwości. Dlatego pani prezes A. Nowacka życzyła nauczycielom, by nigdy nie zabrakło im zapału do kształcenia i wychowywania młodych ludzi, a organowi prowadzącemu umiejętności tworzenia klimatu dialogu, aby oświata mogła idealnie funkcjonować i troskę o jej przyszłość.

Uroczystości towarzyszyła wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Goście ciepłymi słowami podziękowali za trud gospodarzom organizatorom.