Pierwszaki wykorzystują wiedzę w praktyce!

W ostatnim dniu nauki szkolnej uczniowie klas pierwszych postanowili sprawdzić czy wiedza i umiejętności zdobyte w szkolnych ławkach przydają się w życiu codziennym. Przyszedł, więc czas na wyprawę do prawdziwego sklepu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, wyposażeniem sklepu oraz dokonanie poprawnych obliczeń pieniężnych. Dzięki uprzejmości miłej pani ekspedientki dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy i poznać różne rodzaje artykułów zgromadzonych na sklepowych półkach. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały asortyment na regałach, półkach i w lodówkach. Dzieci poznały znaczenie terminów: klient, ekspedient, kasa, asortyment, paragon. Ale to nie wszystko. Dzięki uprzejmości Rodziców, pierwszaki dysponowały w tym dniu drobnymi funduszami na własne wydatki. Każdy uczeń mógł wykonać pierwsze samodzielne zakupy. Sam za nie zapłacić, odebrać resztę oraz paragon. Większość pierwszaków poradziła sobie wyśmienicie z postawionym przed nimi zadaniem. Obliczenia wykonane były prawidłowo. Jednak niektórzy, musieli skorzystać z pożyczki udzielonej przez wychowawców, bowiem obliczenia, jakich dokonali za wybrane artykuły, troszkę różniły się od obliczeń wykonanych przez panią ekspedientkę. Podczas wycieczki należało również wykazać się znajomością zwrotów grzecznościowych jak również zasad właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Ten praktyczny egzamin pierwszaki zdały celująco!