Finalista
XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną
na co dzień"

Niedawno ukazały się wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień". Do zmagań z poprawnością językową przystąpiło 23 uczniów naszej szkoły. W drugim etapie reprezentowali naszą placówkę uczniowie: Grzegorz Kopycki, Dariusz Kwaśniewski, Jan Motyka - kl. Va, Filip Pyzara, Magdalena Ziółczyńska - kl. Vb, Marcin Motyka – kl. VIa.

Do III etapu zakwalifikował się Marcin Motyka. Finał konkursu odbywał się w Państwowej Akademii Nauk w Warszawie. Zadaniem uczestników III etapu było napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej. Po sprawdzeniu prac tytuł Finalisty przyznano Marcinowi Motyce.

Wyróżniono natomiast ucznia Dariusza Kwaśniewskiego za osiągnięcie największej ilości punktów w pierwszych dwóch etapach konkursu. Opiekunkami merytorycznymi uczestników były nauczycielki języka polskiego – pani Marzena Kucharczyk i pani Renata Gorlicka - Krajewska. Gratulujemy uczniom sukcesów.