Zapisy do świetlicy

w roku szkolnym 2015/2016

Kwalifikowania i przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie „Karty zgłoszenia dziecka”, wypełnionej przez rodziców lub opiekunów prawnych
(załącznik nr 1 dla uczniów klas I-III lub załącznik nr 2 dla uczniów klas IV VI).

Zgłoszenia do świetlicy na rok szkolny 2015/2016 przyjmowane są do 8 września 2015 r.

Czas pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/2016

dla uczniów klas I – III „mała szkoła” ul. Krasickiego 38

dla uczniów klas IV – VI „duża szkoła” ul. Żeromskiego 62

7.30 – 15.30

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach edukacyjnych.
Do podstawowych zadań świetlicy należy w szczególności:
- organizowanie pomocy w nauce,
- tworzenie warunków do nauki własnej,
- przyzwyczajanie do samodzielnego myślenia,
- wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej;
- kształtowanie pozytywnych postaw i relacji społecznych,
- organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej,
- organizowanie zajęć mających na celu rozwijanie zainteresowań, zamiłowań, uzdolnień;
- upowszechnienie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości,
- rozwijanie samodzielności oraz społecznej aktywności;
- kształtowanie nawyków współżycia w grupie.

Do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy:

a) których rodzice pracują zawodowo,

b) którzy nie uczęszczają na lekcje religii,

c) uczniowie dojeżdżający do szkoły,

d) uczniowie nie zapisani na świetlicę, oczekujący na terenie szkoły na planowe zajęcia lekcyjne lub pozalekcyjne,

e) uczniowie danej klasy, skierowani do niej przez dyrektora lub wicedyrektora szkoły w wyjątkowej sytuacji, np. gdy zaistnieje nagła potrzeba zorganizowania opieki nad klasą lub grupą, pod nieobecność nauczyciela.