Wycieczka klas IIIb

30 września 2015 roku uczniowie klasy IIIb i IIIc pod opieką wychowawców pani Grażyny Ogorzałek i pani Urszuli Śliwy oraz rodziców pani Berty Krawczyk i pani Wioletty Duralskiej wybrali się na wycieczkę do kina i czarodziejskiej „Krainy Marzeń”. Uczniowie obejrzeli film opowiadający historię jedenastoletniego Toma, który panicznie bał się duchów. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy w piwnicy swego domu spotkał galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciał być straszny, ale średnio mu to wychodziło, bo był poczciwym fajtłapą. Tom, Hugo oraz pani Parzydło stworzyli drużynę, jakiej nie widział świat... i zaświaty. Film uświadomił dzieciom jak ważna jest przyjaźń oraz, że nigdy nie można się poddawać, niezależnie od sytuacji. Po seansie uczestnicy wycieczki udali  się do „Krainy Marzeń”, która powitała dzieci wielkimi kolorowymi zjeżdżalniami, basenami pełnymi barwnych piłeczek i tajemniczymi labiryntami.

Nasi uczniowie okazali się dzielnymi zdobywcami, z wprawą i ze śmiechem pokonywali ten wyjątkowy tor przeszkód. Wszyscy bawili się doskonale. Wycieczka zakończyła się posiłkiem przygotowanym przez restaurację mieszczącą się w centrum rozrywki. Po takiej zabawie apetyt dopisał każdemu.