Uczniowie klasy IIc z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy

Dnia 5 listopada 2015 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców filmowych bajek - Walta Disney’a. Aby uczcić ten dzień wybraliśmy się w odwiedziny do Gminnej Biblioteki Publicznej, by wspólnie z organizatorką spotkania panią Anetą Podkową porozmawiać o bajkach, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Spotkanie rozpoczęliśmy rozmową na temat ulubionych bajek. Później były zabawy w trakcie, których musieliśmy wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. Były zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe. Okazało się, że bardzo dobrze znamy bajki i świetnie poradziliśmy sobie z zadaniami przygotowanymi przez organizatorkę. Sami zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.