ZAPRASZAMY DO NAS W PRZYSZŁYM ROKU !!!

IV Rajd
"Z życzliwością w trasie"

Już poraz czwarty spotkaliśmy się na jesiennej wędrówce po gminie Wierzbica na trasie Dąbrówka Warszawska - Zalesice - Kolonia Wierzbica - Kolonia Pomorzany - Wierzbica. W piątek, 13 listopada 2015 roku, odbył się IV Rajd "Z życzliwością w trasie". W imprezie wzięło udział 72 uczniów z czterech szkół pod opieką 7 nauczycielek. Organizatorami rajdu byli: Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Wierzbica, Szkolne Koło PTSM i Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy. Podczas rajdu drużyny rozwiązywały test ze znajomości trasy i działalności PTSM.

Na mecie rajdu, w szkolnej stołówce, wszyscy uczestnicy posilili się "harcerską grochówką". Następnie, w głównym budynku szkoły, uczestnicy rajdu obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Retusz" w wykonaniu aktorów Impresariatu Artystycznego z Krakowa. Dwuosobowe zespoły brały udział w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Klasyfikacja drużyn po ocenieniu testu i plakatu przedstawiała się następująco:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 z Radomia

III miejsce - "Aenigma" z Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy

Dyplomy i nagrody dla drużyn oraz podziękowania dla nauczycieli wręczały pani dyrektor Edyta Sodel, prezes PTSM pani Justyna Wulkiewicz oraz opiekunki koła PTSM: pani Danuta Dujka oraz pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka. Fundatorami nagród byli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Wierzbica oraz Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”.

Nauczyciele odpowiedzialni za organizację rajdu: pani dyrektor Edyta Sodel, pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka, pani Danuta Dujka, pani Renata Syta, pani Dorota Kamienik, pani Sylwia Siwiorek, pani Renata Gorlicka-Krajewska i pan Kamil Stani.