II KONKURS PISANIA PIÓREM

Obecnie zanika sztuka pięknego pisania, a zwłaszcza pisania piórem. Choć tak naprawdę dzieci, które dopiero uczą się sztuki pisania, powinny pisać właśnie piórem – nie długopisem. Pióro wyzwala chęć ładnego pisania i zachęca do stawiania starannych liter. Dlatego też 19 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole już II Konkurs Pisania Piórem mający na celu propagowanie kaligrafii. Do współzawodnictwa przystąpiło 30 uczniów z klas IV-VI. Największym powodzeniem konkurs cieszył się u uczniów z klasy Va, ponieważ wzięło w nim udział 18 osób. Zadaniem uczestników było piękne przepisanie fragmentu „Syzyfowych prac” St. Żeromskiego używając do tego celu tradycyjnego pióra ze stalówką. Uczniowie okazali się bardzo wytrwali w swojej pracy. Nad przebiegiem konkursu czuwali: pani wicedyrektor Edyta Sodel, pan Marek Motyka i pomysłodawczyni – pani Renata Gorlicka-Krajewska.