DNI PATRONA

Powszechne dyktando
Rambit
Warty honorowe w Kąciku Patrona

20 listopada 2015 roku o godzinie ósmej rano uczniowie zapalili znicz w Kąciku Patrona i rozpoczęli pełnienie wart honorowych.
Tradycyjnie już cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w dalszych obchodach: dyktandzie (pobierz tekst) i turnieju klas.
Rozpoczęto je prezentacją na temat życia i twórczości pisarza. Następnie pani Dyrektor Aneta Mazur podyktowała tekst opowiadających o perypetiach związanych z piątkiem trzynastego. Uczniowie musieli uporać się z takimi pułapkami, jak: rzężący rzęch, pożądać porządku czy hołubić arcymistrza. Ciekawe, kto w tym roku otrzyma tytuł Mistrza Ortografii 2015 Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy? Kolejnym punktem obchodów był turniej humanistyczno – sportowy –rambit. Polegał on na wykonaniu zadań polonistycznych i sportowych przez czteroosobowe zespoły wyłonione z każdej klasy. Uczniowie mieli za zadanie wypisać pseudonimy literackie Stefana Żeromskiego, poprawić błędy językowe w zdaniach, odgadnąć tytuły znanych utworów. Zawody sprawnościowe polegały na jak najszybszym dotarciu do mety z jajkiem, w worku, a także przyszyciu do materiału w ciągu 5 minut jak największej liczby guzików. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami polonistycznymi i sprawnością sportową.

Oto wyniki:

I miejsce 6a