Nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy z dużym zaangażowaniem przystąpili do XV edycji projektu SZLACHETNA PACZKA.

W Gminie Wierzbica ten ogólnopolski projekt ruszył po raz pierwszy. Nasza społeczność szkolna współtworzy ten projekt podejmując się roli darczyńców. Darczyńcą bowiem, jest każdy, kto włączy się w przygotowanie takiej paczki.

Nad przygotowaniem tego dzieła pracujemy właściwie już od 21 listopada 2015 r., kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie internetowej bazy rodzin potrzebujących pomocy. Po zapoznaniu się z historiami rodzin podjęliśmy decyzję, iż będziemy przygotowywać SZLACHETNĄ PACZKĘ dla pięcioosobowej rodziny, gdzie samotna mama wychowuje czwórkę dzieci, z których jedno jest osobą niepełnosprawną.

W pracach nad przygotowaniem paczki kieruje nas wolontariusz – opiekun wybranej rodziny. W weekend 12-13 grudnia 2015 r. gotową SZLACHETNĄ PACZKĘ przekażemy wolontariuszowi - opiekunowi rodziny, który następnie dostarczy ją do wybranej rodziny. My otrzymamy relację z wręczenia paczki.

Jednak w PACZCE to nie rzeczy są najważniejsze. Najważniejszym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”.

Ciesząc się i doceniając dotychczasowe zaangażowanie w projekt oraz wierząc w wrażliwość wszystkich serc zachęcamy do włączenia się jeszcze w tę akcję jako dzieło wyjścia naprzeciw najbardziej potrzebującym.
Jeszcze nie jest za późno, pozostały jeszcze dwa dni
.