Jasełka Misyjne

Trwając w świątecznym nastroju, w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III b i Koła Misyjnego pod kierunkiem wychowawcy pani Grażyny Ogorzałek oraz s. Wiesławy Kasackiej przygotowali jasełka dla całej społeczności szkolnej.
P
ani dyrektor Aneta Mazur powitała zaproszonych gości: pana Zdzisława Duliasa - Wójta Gminy Wierzbica, panią Anetę Podkowę – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy, panią Anetę Zawiszę - przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły, panią Edytę Sodel – wicedyrektor naszej szkoły, Rodziców oraz nauczycieli i uczniów z naszej szkoły.

Oryginalna scenografia, odpowiednie kostiumy oraz piękny występ małych aktorów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz górali przeplatana była tańcem w wykonaniu uczniów z Koła Misyjnego.
Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń pani Dyrektor Anety Mazur oraz Wójta Gminy Wierzbica.