„Cała Polska czyta dzieciom”

Już po raz ósmy została zainaugurowana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu uroczyście ruszył Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Akcja ma na celu przypomnienie dorosłym, jak ważne dla rozwoju dzieci jest czytanie im książek. Dlatego 1 czerwca ulicami Przemyśla ruszyła parada. Na przemyskim zamku fragmenty książek czytali m.in. aktorka Teatru Narodowego w Warszawie Konstancja Bułhak i aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie Agata Wątróbska, a także pisarze, twórcy, politycy, policjanci. Akcja rozpoczęła się swoistym „hymnem”, tzn. odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w całym kraju odbędą się imprezy promujące czytelnictwo. W Poznaniu jedna z księgarń organizuje spotkania z bohaterami książek dla dzieci. W Krakowie czytanie dzieciom promować będą m.in. piłkarze i hokeiści. W Gdańsku i Tychach maluchy spotkają się z ulubionymi autorami książek.