Jak zapobiegać pożarom?

W ramach realizacji programu „Bezpieczny dom” uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W praktyczny sposób mogli nauczyć się zasad: zapobiegania pożarom, wzywania pomocy i zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzieli się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru, czy jak bezpiecznie używać domowych sprzętów. Utrwalili numery alarmowe. Uczniowie z ciekawością obejrzeli pojazdy używane w różnych akcjach. Dzieci miały możliwość przymierzyć i dotknąć elementy wyposażenia strażaków i przyjrzeć się pracy druhów. Na zakończenie spotkania, każdy uczeń zdawał mini egzamin i otrzymywał certyfikat Dzielnego Małego Strażaka. Ta wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i utrwaliła prawidłowe zachowania w sytuacjach zagrożenia pożarem. (a.b)