Zdrowo jesz, dużo wiesz!

21 marca 2016 roku z okazji dnia wiosny odbyła się konferencja pt: „Zdrowo jesz, dużo wiesz”. Konferencja została zorganizowana w ramach profilaktyki zdrowia oraz programu WF z klasą. Program składał się z trzech głównych części – praktycznej, edukacyjnej i artystycznej. W pierwszej części (praktycznej) uczniowie wzięli udział w treningu funkcjonalnym przeprowadzonym przez uczennicę klasy VIB Magdalenę Ziółczyńską, zwyciężczynię konkursu na prowadzenie dziennika aktywności fizycznej podczas ferii. Celem treningu było pokazanie uczniom jak ważny jest odpowiednio przygotowany zestaw ćwiczeń w celu kształtowania wydolności i siły. Uczniowie ćwiczyli z dużym zaangażowaniem, a najlepsi z nich otrzymali koszyki owoców przygotowane w ramach nagród. Zdrowe przekąski, koszyki owoców i warzyw oraz świeże soki zorganizowała Pani wicedyrektor Edyta Sodel przy współpracy z firmą SEBEX z Warszawy.

Druga część konferencji przeznaczona była na przypomnienie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Pan Sławomir Goliński zadawał szereg pytań dotyczących prawidłowego sposobu odżywiania, a wyznaczeni uczniowie odpowiadali. Za prawidłową odpowiedz otrzymywani zestaw świeżych owoców i warzyw. Ta część konferencji była szczególnie ważna dla organizatorów, ponieważ przekazywanie i utrwalanie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania jest jednym z głównych celów edukacyjnych naszej szkoły. Zasób informacji uczniów był na wysokim poziomie co świadczy o prawidłowym i efektywnym sposobie przekazywania wiedzy poprzez organizowane akcje w ramach programu WF z klasą. Trzecia część konferencji to artystyczny występ uczniów klasy VIA. Uczniowie w zabawny i lekki sposób przedstawili zyski wynikające z prawidłowego sposobu odżywiania oraz aktywności fizycznej. Cała konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jaki i nauczycieli, którzy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje.

Duże podziękowania należą się firmie SEBEX za zorganizowanie zdrowych przekąsek, oraz Pani Edycie Sodel głównemu organizatorowi konferencji i sponsorowi nagród.

Do zobaczenia w następnych akcjach promujących zdrowy styl życia.