I miejsce podczas

XIII Rajdu Europejskiego

W dniu 22 kwietnia 2016 roku czworo uczniów klasy VIb, pod opieką pani Joanny Bernadzikiewicz-Zielonki, wzięło udział w XIII Rajdzie Europejskim w Parznicach na trasie Pelagów - Parznice. W Pelagowie zwiedziliśmy Dom Pamięci Księdza Romana Kotlarza, który mieści się w dawnej plebani. Ksiądz Roman Kotlarz, niezłomny kapłan, męczennik czasów komunizmu, przez piętnaście lat był proboszczem parafii w Pelagowie - Trablicach. Nazywany jest legendarnym kapelanem robotników radomskiego Czerwca 1976. W trakcie protestów błogosławił protestujący tłum i modlił się wraz z wiernymi w intencji pobitych, aresztowanych i usuwanych z pracy robotników. Prześladowany przez służbę bezpieczeństwa, zmarł na skutek pobicia przez "nieznanych sprawców".
Na tyłach dawnej plebani zorganizowane były zabawy sprawnościowe: strzelanie z łuku, biegi oraz przeciąganie liny. Następnie po pięciokilometrowej wędrówce gościliśmy w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach. Tam uczestnicy rajdu, po posiłku, wzięli udział w konkursie plastycznym polegającym na stworzeniu plakatu promującego Dzień Ziemii w 2017 roku. Po podsumowaniu wyników testu z trasy oraz konkursu na plakat okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce. Jest to bardzo duży sukces, ponieważ w zmaganiach brało udział 218 uczniów z 14 placówek oświatowych.