Światowy Dzień Ziemi

Po raz 46 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W 1970 roku burmistrz San Francisco po raz pierwszy ogłosił to święto. Następnie inicjatywę przejęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, której sekretarz generalny U Thant w 1971 roku ogłosił równonoc wiosenną Dniem Ziemi. W 2009 roku niezależnie od decyzji z 1971 roku, ONZ ogłosiło 22 kwietnia Światowym Dniem Matki Ziemi.

Tegoroczne Święto  Ziemi obchodzono pod hasłem „Palący problem – niska emisja”.  Celem było zwrócenie uwagi na poważne zanieczyszczenie powietrza na naszej „błękitnej planecie”.

Z tej okazji w szkole odbyła się prelekcja ekologiczna, która zmusiła uczniów do refleksji nad tym co zrobić, aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Każdy z nas może się do tego przyczynić podejmując konkretne działania.

Dlatego pamiętaj!!!

• Wychodząc z pokoju wyłącz światło,

• Nie zostawiaj sprzętu elektrycznego w trybie czuwania (np. ładowarki),

• Dokręcaj krany,