Ścieżka dydaktyczna w Kozienickim Parku Krajobrazowym

22 kwietnia uczniowie klas IV – VI pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w wyprawie do obszaru chronionego tj. do Puszczy Kozienickiej. Była to nietypowa lekcja, która łączyła wiedzę przyrodniczo – matematyczną oraz humanistyczną, a przede wszystkim gwarantowała ruch i relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, wiosennej przyrody. Podczas wędrówki, na terenie rezerwatów: „Brzeźniczka” oraz „Królewskie Źródła”  uczniowie:

• poznali legendę o Władysławie Jagiełło i jego królewskim źródełku, (od czasów królewskich nadal bije tu krystalicznie czysta, smaczna woda, posiadająca niezwykłe właściwości),

• odwiedzili wiele historycznych miejsc poświęconych pamięci żołnierzy pomordowanych podczas I i II wojny światowej,

• poznali florę i faunę kozienickiego parku,

• dokonali matematycznych pomiarów drzew,

• aktywnie wypoczęli na świeżym powietrzu,

• zintegrowali się przy wspólnym ognisku. |

Serdeczne podziękowania za umożliwienie pobytu na szlaku  składamy pracownikom Zarządu Kozienickiego Parku Krajobrazowego  z siedzibą w Pionkach oraz pracownikom Nadleśnictwa Kozienice.
Bardzo serdecznie dziękujemy pani przewodnik – Jolancie Tabor za wspaniałą, żywą lekcję przyrody