Bieg po zdrowie

Za nami już trzecia edycja „Biegu po zdrowie”, która na dobre wpisała się w istotne działania szkoły na rzecz szkoły i społeczności gminy Wierzbica. W tym roku „Bieg po zdrowie” propagował zarówno aktywność fizyczną, zdrowy styl spędzania czasu wolnego jak i był osnuty na kanwie historii, propagując święta majowe, stąd jego nazwa „Z historią w tle”. Ponadto został zorganizowany także w ramach realizacji Lokalnej Akcji Sportowej programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”. Patronat nad biegiem „Z historią w tle” objął pan Zdzisław Dulias – Wójt Gminy Wierzbica, który był także sponsorem nagród. W dniu 29 kwietnia 2016 roku o godzinie 11:00 rozpoczęło się prawdziwe święto biegowe w naszej szkole. Do udziału w biegu ulicą Janka Krasickiego zgłosiło się ponad 300 uczniów naszej szkoły wraz pracownikami i nauczycielami. Całe przedsięwzięcie otworzył pan Zdzisław Dulias, który przemawiając dodał wszystkim uczestnikom słów otuchy i wiary we własne siły i możliwości. Następnie głos zabrała pani dyrektor Aneta Mazur kładąc nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy i bieg nie na czas, ale na przezwyciężenie możliwości samego siebie i ukończenie biegu „Z historią w tle”. Uczniowie wystartowali w barwach narodowych i biegli dumnie trzymając flagi narodowe w dłoniach. Ten przepiękny krajobraz na ulicy Janka Krasickiego mogli podziwiać wszyscy mieszkańcy gminy Wierzbica. Przed biegiem głównym pan Sławomir Goliński udzielił uczniom kilku praktycznych porad i przeprowadził przy rytmach muzycznych rozgrzewkę dla wszystkich uczestników. Podczas imprezy odbyły się dwa biegi: pierwszy, tzw. marszobieg na dystansie 0,6 km dla uczniów z klas I–III z wychowawcami oraz bieg główny na dystansie 1,2 km dla pozostałych uczestników. Wśród zaproszonych szkół swój akces zgłosiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesicach, której przedstawiciele dumnie reprezentowali szkołę pod opieką pani Joanny Piskorz. Po zakończeniu biegu były medale, dyplomy, radość, zmęczenie uczestników i słodkości po przekroczeniu linii mety, które dumnie i obficie rozdawał pan Zdzisław Dulias – Wójt Gminy Wierzbica. Cała impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem miejscowej społeczności, która żywiołowo dopingowała młodych sportowców a jej przedstawiciele wyrazili już akces udziału w przyszłym roku.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i możliwość organizacji biegu.
Organizatorzy pragną szczególnie podziękować Policji w Wierzbicy oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Gepard” za pomoc i zabezpieczenie trasy biegu.
Ponadto dziękujemy sponsorowi, który objął bieg swoim patronatem i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania biegu.