Finał Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Już po raz trzeci nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego w Warszawie.
Magdalena Ziółczyńska z klasy VIb i Aleksandra Dąbrowska z klasy IIIc uzyskały 95% punktów w II etapie konkursu. Wynik ten zapewnił im udział w ostatnich finałowych zmaganiach w/w konkursu. Przedsięwzięcie odbyło się 06.05.2016r. w Warszawie w Państwowej Akademii Nauk.
Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej przygotowanej przez organizatora. Dziewczęta poradziły sobie ze zredagowaniem pracy twórczej w wyznaczonym czasie 60 minut. treść zadania
Otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, jak również prestiżowy tytuł Finalisty XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień".
Opiekę merytoryczną w przygotowywaniu się uczennic sprawowały nauczycielki: pani Marzena Kucharczyk i pani Urszula Śliwa.
Prosimy o przyjęcie gratulacji i podziękowań za systematyczną wielomiesięczną pracę i udział w konkursie.