III Dzień Brytyjski

18 maja 2016 r. obchodziliśmy III Dzień Brytyjski w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Aneta Mazur, która serdecznie powitała zaproszonych gości, tj. uczniów z PSP w Łączanach oraz w Rudzie Wielkiej oraz nauczycieli języka angielskiego panią Bożenę Gołda oraz pana Pawła Kunę. Pierwszym punktem programu artystycznego była prezentacja przygotowana przez uczniów klasy VI b Practice makes perfect, w której uczniowie udowodnili słuszność powiedzenia: Im więcej pracujesz, tym lepszy jesteś. Następnie uczniowie klasy IV b przypomnieli publiczności To i owo o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii. Trzecim punktem programu był Przegląd Piosenki Anglojęzycznej, podczas którego publiczność usłyszała 11 piosenek konkursowych. Wszystkie wykonania wywołały ogromny entuzjazm publiczności, czego dowodem były gromkie brawa. Trudne zadanie miało jury, które po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęli uczniowie PSP w Rudzie Wielkiej (Julia Kolasa, Alicja Kwaśniewska, Kinga Kuźdub, Paulina Smorągiewicz, Kacper Dujka, Mateusz Tomczyk) wykonując piosenkę American Authors – Best Day Of My Life. II miejsce uczennice PSP w Łączanach (Gabriela Lipiec, Zuzanna Chmolowska, Karolina Kowalczyk, Kinga Mróz) z piosenką La, la ,la, III miejsce reprezentantki PSP w Wierzbicy (Aleksandra Lech, Amelia Urbańska, Jagoda Zawisza, Julia Ziółko, Natalia Sokołowska) z utworem Faded. Wyróżnienie otrzymały Zuzanna Szymańska i Lena Piątkowska (PSP Wierzbica) za wykonanie utworu Hello oraz Maja Więcaszek (PSP Łączany) za piosenkę Faded. Specjalną nagrodę - wyróżnienie publiczności, otrzymali chłopcy z klasy V a naszej szkoły (Igor Ankurowski, Piotr Drab, Tobiasz Niewczas, Tomasz Tarabasz), którzy zaprezentowali piosenkę zespołu One Direction One way or another. Wszystkim wykonawcom gratujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielki języka angielskiego: panią Dominikę Kowalczyk, panią Arletę Strzelec, panią Renatę Syta oraz panią Izabelę Wójcik.