Szkolny Festiwal Nauki

9 czerwca 2009r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Nauki pod hasłem „Nasza szkoła dawniej i dziś”. Na uroczystość przybyli zaproszeni przedstawiciele władz gminnych oraz emerytowani nauczyciele. Uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem nauczycieli: G. Chyb, D. Dujka, R. Krajewskiej i M. Kucharczyk zaprezentowali swój kilkumiesięczny dorobek z zajęć „Szkoła myślenia”. W programie festiwalu przedstawiono:

Po zakończeniu prezentacji odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi połączone ze skromnym poczęstunkiem. Nasze starsze koleżanki opowiadały o swojej pracy, wspominały trudne dla edukacji czasy II wojny światowej i okresu powojennego. Chwile wspomnień były niezapomnianym przeżyciem dla młodzieży i nauczycieli. Uroniono niejedną łezkę. Udało się również wzbogacić zbiór archiwalnych fotografii szkoły. Na ręce dyrekcji szkoły emerytowani nauczyciele złożyli podziękowania za możliwość uczestniczenia w tak pięknym przedsięwzięciu.