Uroczyste zakończenie
roku szkolnego

24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w obydwu budynkach szkoły. O godzinie 9:00 w budynku „małej szkoły” pani dyrektor Aneta Mazur otworzyła akademię, przywitała zebranych: panią wicedyrektor Edytę Sodel, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Uczniowie klas I – III zakończyli rok szkolny 2015/2016 i przywitali wakacje. Dla uczniów klas trzecich był to ważny moment, ponieważ zakończyli oni pierwszy etap edukacyjny, a po wakacjach zaczną naukę w klasach czwartych.

Następnie o godzinie 10:30 w głównym budynku szkoły odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Aneta Mazur przywitała zaproszonych gości: wójta Gminy Wierzbica pana Zdzisława Duliasa, radnego Rady Gminy Wierzbica pana Adama Urbańskiego, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej panią Anetę Podkowę, prezes ZNP panią Annę Piątek, przedstawicielkę GOPS panią Martę Góźdź-Kozak, przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Zawiszę, prezesa MLUKS „Orlik” Wierzbica pana Henryka Sitkowskiego, panią wicedyrektor Edytę Sodel, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Po hymnie uczniowie klas szóstych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klas piątych.

Po tym ważnym i uroczystym momencie uczniowie klas szóstych zatańczyli poloneza, którego nauczyli się pod okiem pana Sławomira Golińskiego. Następnie wszyscy obejrzeli część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów klas szóstych, przygotowaną pod kierunkiem pani Danuty Dujki i pani Krystyny Tuzimek, przy muzycznym akompaniamencie pani Aldony Dzik.Po części artystycznej uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrody dla uczniów oraz Listy Gratulacyjne wręczane były przez wychowawczynie, panią dyrektor oraz pana wójta. Ponadto pani dyrektor Aneta Mazur wraz z panią wicedyrektor Edytą Sodel podziękowały rodzicom za okazaną pomoc oraz wsparcie szkoły i wręczyły im Podziękowania. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała uczennica klasy VI b Magdalena Ziółczyńska, która ukończyła szkołę z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem. Wręczone zostały także nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie noty w konkursach wiedzowych oraz sportowych.

Piosenką i kwiatami pożegnaliśmy także panie odchodzące na emeryturę, nauczycielki panią Beatę Nosowicz i panią Apolonię Piasek oraz pracownicę obsługi panią Danutę Zawiszę. Od nowego roku szkolnego nie będzie też pracowała w naszej szkole pani Izabela Wójcik. Nie obyło się bez wzruszeń, a w niejednym oku zakręciła się łezka. Wszystkie panie otrzymały podziękowania od dyrekcji, a od zgromadzonych gromkie oklaski.